Коли мова йде про наше загальне здоров'я, правильний режим сну є дуже важливим. Регулярний недосип може заподіяти більше шкоди, ніж багато людей уявляють. Однак, не лише якість і кількість сну впливають на наше самопочуття. Про одну особливо шкідливу звичку можна дізнатися з наукового дослідження, яке було опубліковане в журналі The Proceedings of the National Academy of Sciences.
Цікаво, які є 5 тривожних ознак недостатнього отримання вітаміну D.
На які фактори негативно впливає сон
Можливо, для того, щоб заснути, вам потрібно включити відео на YouTube або переглянути улюблену передачу на телевізорі? Втім, це точно негативно впливає на ваше здоров'я. Виявляється, сон перед телевізором, ноутбуком та телефоном може збільшити ризик виникнення серцевих захворювань та діабету, а також привести до інших небезпечних ускладнень.
Якісний сон є надзвичайно важливим для нашого організму.
Суть полягає в тому, що освітлення, яке випромінюють ці екрани, може негативно впливати на серцево-судинну систему та викликати порушення її роботи. Крім того, це світло може провокувати інсулінорезистентність та збільшувати ризик захворювання серця та розвитку метаболічного синдрому.
Результати даного дослідження свідчать, що всього одна ніч з помірним освітленням кімнати під час сну може негативно вплинути на регуляцію рівня глюкози та серцево-судинну систему, які є факторами ризику для хвороби серця, діабету та метаболічного синдрому. Про це повідомила Філліс Зі, одна з вчених.
Отже, дуже важливо під час сну намагатися або повністю уникати освітлення, або ж намагатися зменшити його. Результати дослідження стосуються сну у помірному та сильному освітленні кімнати. Тому перед тим, як лягти спати, переконайтеся, що штори або жалюзі надійно закриті на ніч, а якщо це необхідно, придбайте спеціальні затемнюючі штори.
Крім цього, будьте уважні і вимикайте усе світло в квартирі перед сном, а також не забудьте про спеціальну маску для очей. Сон з увімкненим світлом може призвести до збільшення частоти серцевих скорочень і підвищення рівня бадьорості, що ускладнить засинання для вас.
І коли ви нарешті засинатимете, ваша автономна система залишатиметься активною, і це має негативний вплив на організм.