Ранкові звички, які поліпшать ваш сон: не пропускайте їх.

  • 31.01.2024 16:20
  • 3 хвилини читання
Ранкові звички, які поліпшать ваш сон: не пропускайте їх.

Ваш біологічний годинник - це, напевно, один з найважливіших факторів, що впливає на ваш сон. І для того, щоб він працював належним чином, вам варто впровадити у своє життя кілька простих звичок. Про них розповіла дієтолог Анджела Холлідей-Белл.

Цікава річ, яку варто уникати негайно після пробудження зранку.

Просинайтеся щоранку одночасно

Можливо, ви вже чули про те, що встановлення режиму сну допомагає покращити засинання, але не менш важливим є також регулярний графік пробудження.

Дуже важливо розбуджуватися в однаковий час не тільки у будні, але й у вихідні - тільки так ви зможете створити прогнозований графік сну та пробудження.

Утримайтеся від натискання кнопки "відкласти".

Так, переставити будильник - це, можливо, одна з найприємніших речей, які можна зробити вранці, але це негативно впливає на ваш біологічний годинник.

Зазвичай ви просинаєтесь лише на 10-15 хвилин, тому вам не вдається зануритися у глибокий сон за цей період часу. Таким чином, ви лише відкладаєте свої фактичне пробудження та відчуття бадьорості, і через ці додаткові кілька хвилин у ліжку ви можете почуватися втомленими та сонячними протягом усього дня.

Не варто затримувати використання будильника. / Фото Pexels

Отримуйте сонячну променість

Найкраще, що ви можете зробити вранці - це відкрити штори або навіть вийти на коротку прогулянку. Вплив сонячного світла протягом години після пробудження допомагає налаштувати біологічний годинник та зробити вас більш розкутою вранці і сонливою ввечері.

Прикрасьте постіль і створіть порядок на ліжку

Коли підніметесь з ліжка, негайно заправте його і розставте подушки у правильному порядку. Також можете одразу ж прибрати всю одяг та безлад, що залишився з попереднього вечора. Виявляється, люди, які заправляють ліжко вранці, набагато краще сплять ввечері.

Можливо, це пов'язано з тим, що неприбрані місця відволікають нас та навіть можуть призводити до збільшення рівня кортизолу, який іноді називають "гормоном стресу".

Складайте собі поживний ранковий обід

Зазвичай люди, які споживають корисний сніданок, відчувають себе енергійнішими вранці та мають кращий сон вночі порівняно з тими, хто пропускає сніданок.

Акцент не тільки на тому, що ми їмо сніданок, але і на тому, щоб робити це щодня в один і той же час. Це має важливе значення для нашого циркадного ритму, так само як і для належного засинання та прокидання.