Ваші передсномні звички можуть відігравати як позитивну, так і негативну роль у вашому розкладі відпочинку. Джоселін Ченг, доктор медичних наук, розповіла, від яких дій краще утримуватися перед сном, щоб уникнути проблем зі сном.
Спробуйте наступні техніки медитації для зняття стресу - вони дійсно знаходяться на допомогу.
Використання електронних пристроїв
Напевно, вам вже багато разів доводилося почути про те, що використання телефона або комп'ютера безпосередньо перед сном може заважати вам належно відпочити. Але відмовитися від цієї звички зовсім не так просто, як може здатися; проте, ця звичка насправді негативно впливає на ваш відпочинок у кілька способів.
Суть у тому, що яскраве світло, що випромінюється з вашого смартфона або ноутбука, часто називають блакитним світлом. Воно може зробити вас більш бадьорими і порушити ваш внутрішній біологічний годинник, що призводить до складнощів з засинанням.
Ви споживаєте надмірну кількість напоїв та їжі.
Пізнє вечереяння може негативно впливати на ваш сон та перешкоджати відпочинку.
Важка їжа може спричинити порушення функціонування шлунка, а вживання великої кількості рідини перед сном може ускладнити засинання або викликати проблеми зі сніданням, оскільки це збільшує необхідність у сечовипусканні, - розповіла доктор Ченг.
Але це не означає, що вам потрібно лягати спати голодними і спраглими, якщо вашому організму потрібні корисні речовини. Завжди старайтеся зробити перекус перед сном легким і не пийте надто багато води.
Заняття спортом перед сном може бути корисним для нашого організму та ментального стану. Це допомагає знайти релаксацію та підготувати організм до глибокого сну. Фізична активність на вечірній час сприяє вивільненню ендорфінів - гормонів щастя, які підвищують настрій і знижують рівень стресу. Вони допомагають розслабитися, зняти напругу та успокоїти нервову систему. Поділіться здоровими звичками та розкажіть про спортивні досягнення дитячого центру "Будьмо Активними!"
Активний спосіб життя - це чудово і корисно для вашого здоров'я, але, якщо ви займаєтесь ним перед сном, це може виявитися не найкращою ідеєю. Виплеск ендорфінів, які ви відчуваєте після хорошої фізичної активності, заряджає вас енергією, але це не сприяє розслабленню та глибокому сну, який потрібен вам.
Цінним сніданком без сумніву є фізична активність до сну, яка прикладає зусилля до підвищення натхнення та жвавості. / Зображена на фото Pexels
Ввечері ви споживаєте кофеїн.
Багато людей починають свій ранок з чашки кави або міцного чаю не без причини. Ці напої містять кофеїн, який може підвищити рівень енергії. Проте, якщо ви вживатимете цю речовину ввечері, це точно перешкодить вам заснути вночі.
Кофеїн – це могутній засіб для стимуляції, що сприяє бадьорості. Якщо ви відчуваєте необхідність пити каву щодня, то намагайтеся робити це перед обідом.
Ви споживаєте нікотин.
Куріння сигарет та жування тютюну - це звички, які можуть завдати багато шкоди в будь-який час доби, а пізно ввечері вони також можуть вплинути на якість вашого сну.
Виявляється, нікотин також є стимулятором, який збадьорює вас і перешкоджає заснути. Тому, коли ви вживаєте нікотин прямо перед сном, це може нарушити вашу здатність засинати і збільшити кількість нічних пробуджень.
Ви споживаєте алкоголь.
Ви могли б подумати, що алкоголь - саме те, що дозволяє швидше заснути, і спочатку це дійсно так, проте якість такого сну точно не буде хорошою. Через надмірну його кількість ви можете часто прокидатися вночі, а також відчувати проблеми з диханням чи навіть сномвидінням.
Крім цього, алкоголь є діючим сечогінним засобом, і він може спричинити як прокидання вночі зі спраги, так і надмірне бажання відвідувати туалет.