Тренування вдома або в спортзалі мають позитивний вплив на рухливість, серце, мозок та м'язову силу. Крім того, фізична активність сприяє більш оптимальному процесу старіння. Часто можна помітити, як старші жінки можуть залишатися молодими та енергійними, якщо вони регулярно займаються спортом.
Фізіотерапевт з університету штату Огайо, Джонатан Зінс, розповів, які тренування поліпшують та продовжують життя.
Кардіотренування - це форма фізичних вправ, які сприяють покращенню роботи серця і судин, підвищенню витривалості та зменшенню ризику серцево-судинних захворювань.
Біг, їзда на велосипеді, танці, бокс - це справжні блага, оскільки спрямовані на покращення стану серця. Саме кардіотренування має найкращий ефект на його роботу.
Аеробні вправи допомагають зменшити ризик серцево-судинних захворювань і корисні для здоров'я мозку. Лише три години таких вправ на тиждень можуть покращити кровообіг у мозку та зменшити запалення.
У деяких випадках тренування можуть навіть запобігти деменції. За даними Британського Товариства Альцгеймера, кардіотренування може зменшити ризик розвитку деменції на 28%.
Фізичні вправи
Стан кісток погіршується з віком, тому потрібно займатися силовими тренуваннями, які підтримують кісткову масу, м'язову масу та щільність кісток. Збільшуючи тривалість силових тренувань, можна знизити ризик отримання перелому при падінні.
Тренування сили є дуже ефективними.
Баланс - це важливий елемент фізичної підготовки, який допомагає у підтриманні стійкості тіла. Тренування балансу включає в себе різноманітні вправи, які спрямовані на зміцнення м'язів, покращення координації рухів і підвищення концентрації уваги. Регулярні тренування балансу не тільки поліпшують фізичну форму, а й сприяють розвитку рівноваги і самопочуття.
Падіння є найпоширенішою причиною травм серед людей віком понад 65 років. Воно може призвести до обмеження рухливості у похилому віці, що суттєво ускладнює їхнє життя. Мобільність є ключовою для здорового та активного способу життя. Тренування на рівноважність є дієвим методом для запобігання падінь у майбутньому. Починати варто з простих вправ, таких як стояння на одній нозі, і з часом додавати складніші, наприклад, гру у теніс.
Колективні заняття
Фахівець з фізіотерапії підкреслив, що соціальні взаємодії мають велике значення для кожної особи. Приєднуйтесь до групи у спортивному залі. Тут ви отримаєте не лише користь від фізичних вправ, але й від спілкування з іншими людьми.
Навіть якщо жодне з цих тренувань вам не підходить, важливо залучити фізичну активність у своє життя. Робіть те, що приносить вам задоволення. Як радить Джонатан Зінс, приділяйте принаймні 150 хвилин на тиждень спорту.