За їхніми словами, час прийому їжі ввечері може впливати на травлення, тому важливіше не те, коли ви їсте, а що саме. Тому цілком корисно зосередити увагу на здорових перекусах.
Чому не варто їсти шоколад перед сном: що варто знати про це
Споживання їжі перед сном може викликати кислотний рефлюкс, порушення травлення та впливати на рівень цукру в крові, що може вплинути на якість сну. Тому фахівці рекомендують утриматися від їжі за кілька годин до сну. Однак деякі дієтологи вважають, що вечеря не шкодить організму.
Чи можна їсти після 20:00 ввечері?
Доктор наук медицини Джейніс Ластер вказує на те, що люди, як правило, їдять ввечері оброблену їжу з високим вмістом вуглеводів та жирів. Це негативно впливає на травлення та обмін речовин.
Експерти пояснили, чи доцільно вживати їжу у вечері / Фото Pexels
Також вона сказала, що людям, які часто відчувають відпухлість живота або горіння, краще утриматися від їжі за 1,5 години до сну, щоб уникнути неприємних симптомів в шлунку.
Споживання їжі перед сном або перед тим, як лягти спати, може значно підвищити кислотну реакцію, тому я не рекомендую робити це, - повідомила гастроентеролог Кароліна Сойка.
Однак багато людей живуть різними способами, тому вечеря вдається лише після 20 години. Фахівці стверджують, що проблем з вагою або травленням може і не виникнути, якщо ввечері їсти щось низькокалорійне та насичене поживними речовинами.
Якщо ви працюєте допізна або навчаєтеся, це не означає, що ви повинні обходитися без вечері. Головне - забути про піцу чи чіпси і замість них вживати більше фруктів, овочів, нежирного білка та горіхів.
Керолайн Сойка рекомендує кожній особі встановити межу і припинити прийом їжі за 2-3 години до сну.