Щоб уберегтися від надокучливих застуд, багато людей використовують хіба що десятки способів. Наприклад, вони п'ють супи або купаються в дезінфекційних засобах для рук. Однак, яка з цих методик дійсно працює? На це питання відповідає доктор Емілі Вебер, яка має ступінь доктора медичних наук.
Цікаво, щоб сповільнити старіння, споживайте цей фрукт щодня.
Усеєднаюча думка: введення вітаміну С в організм може бути ефективним лікуванням проти застуди.
Якщо навколо негода, а ви відчуваєте виснаженість, ви можете звинуватитися в склянку апельсинового соку. Але чи дійсно допомагає вітамін С, коли ви хворієте?
Вітамін С є необхідним для підтримки імунної системи, а також для ефективного одужання, - повідомила професорка медичних наук Поліна Хосе.
Однак, дослідження підтвердили, що щоденний прийом вітаміну С незначно скорочує тривалість застуди на близько 8%. Це можливо тому, що вітамін С компенсує підвищену запальну реакцію та метаболічний попит.
Але якщо ви просто почнете приймати вітамін C після того, як захворіли, це не прискорить ваше одужання.
Поширений міф: грип та сильна застуда - це одне й те саме.
Так, під час грипу ви можете відчувати багато подібних симптомів, як і під час звичайної застуди, такі як біль у горлі, чхання, нездужання, захриплість і кашель. Але грип може бути набагато небезпечнішим ніж звичайне нездужання.
Існують групи населення, які є особливо вразливими, в порівнянні з іншими, зокрема немовлята, люди похилого віку, вагітні жінки та люди з ослабленою імунною системою. При цьому, якщо ви хворієте на такі захворювання, як хвороби серця, рак або діабет, грип може мати серйозні наслідки.
Факт: проти грипу необхідні антибіотики.
Медики запевняють, що це не правда. Справа в тому, що антибіотики були розроблені для знищення бактерій, а не вірусів, таких як грип, які є зовсім іншими мікроорганізмами.
Лікар поділився, що підтримуюча терапія, противірусні препарати (хоча не для всіх вірусів є ефективні препарати) і профілактичні вакцини є правильним методом лікування вірусних захворювань.
Міф: щоб подолати лихоманку, треба голодувати.
Звісно, коли ви хворієте, їжа може бути останньою річчю, про яку ви думаєте, але важливо їсти в цей період. Більше того, ви повинні піклуватися про те, щоб ваш раціон був збалансованим і містив необхідні організму поживні речовини.
Адже незалежно від того, якого застудження ви набрали, вашій імунній системі необхідна енергія, щоб виконувати свої функції. Крім того, не забувайте про регулярне споживання достатньої кількості рідини кожен день. Зволоження – це один з ключових елементів відновлення.
Під час переохолодження важливо дотримуватися правильного харчування / Фото Pexels
Поширений міф: носіння рукавичок може уберегти від забруднення мікробами.
Не має значення, чи ви надягаєте зимові рукавички або навіть хірургічні, це все одно неефективний спосіб уникнути контакту з мікробами. Рукавички виступають як другий шар шкіри, тому вони захоплюють ті самі мікроби, що й ваші оголені руки.
В подальшому, вони можуть легко передавати і заразити вас шкідливими бактеріями та мікробами, якщо ви доторкнетесь до незачищеної поверхні, а потім, наприклад, свого обличчя.
Отже, найкраще, що ви можите зробити - це регулярно мити руки та стежити за тим, щоб менше торкатися місць громадського користування.